Evden Eve Nakliyat

Evden Eve Nakliyat

Evden Eve Nakliyat

Evden eve nakliyat, müşterinin nakliye ihtiyacını karşılamak hususunda ev ya da işyeri eşyalarının, bulunduğu konumdan, taşınılacak yeni adrese güvenli bir şekilde ve vaat edilen zamanda taşınması için gerekli sürecin ve ilgili prosedürlerin hazırlanması, kontrol edilmesi ve uygulanması olarak tanım bulmuştur. 

Evden Eve Nakliye Firmaları

Evden eve nakliye firmaları taşınma süreci, beyaz eşya ve mobilyaların gerekliyse demonte edilmesi, paketlenmesi, eşyaların araca taşınıp yerleştirilmesi, yeni adrese ulaşım, yeni eve taşıma, eşyaların evin ilgili bölümlerine yerleştirilmesi ve demonte ürünlerin kurulumu şeklinde ilerler. Evden eve nakliyat firmaları tüm bu aşamaları gerçekleştirir.  

Bunun yanı sıra eğer eşyalarınızın hemen taşınacağınız yere yerleştirilmesini istemiyorsanız, eşyaları bir süre uygun alanlarda ya da depolarda muhafaza etmenize olanak sağlayan evden eve nakliyat şirketleri de mevcuttur. 

Evden Eve Nakliyat ‘ta Dikkat Edilmesi Gerekenler

Öncelikle bir taşınma planı oluşturulmalıdır. Taşınmaya en az bir ay kala bu işlemin başlamış olması gerekir. Taşınılacak yerin tutulma tarihi belirlenmeli ve evden eve nakliyatı gerçekleştirecek firmanın seçilmesi bu süreçte gerçekleşmelidir.  Kolilere yerleştirilecek olan eşyaların paketlenmesi yapılmalı, kolilere numara verilmeli, hangi odaya ait olduğu ve içinde ne bulunduğu (cam, elektrik kablosu vs.) belirtilmelidir. 

Bu taşındıktan sonra büyük kolaylık sağlayacağı gibi taşınma sırasında oluşabilecek kaybolma, çalınma gibi sorunların da hızlı tespit edilmesine olanak sağlayacaktır. Evden eve nakliyat firması seçerken müşterilerin ilk göz önünde bulundurduğu konu fiyatlandırmadır. Ancak bu yöntem firma seçiminde izlenecek sağlıklı bir yol değildir.  

Evden Eve Nakliyat Şirketleri Seçimi

Evden eve nakliyat şirketleri seçerken dikkat edilmesi gereken noktalardan en önemlisi taşımayı gerçekleştirecek araçlardır. Firmayı seçmeden önce mutlaka araçların resimlerini isteyin ya da varsa web site üzerinden kontrol edin. Daha sonrasına mutlaka firmanın yetki belgelerini inceleyin ve teyit ettirin. Bunların haricinde evden eve nakliyatı kolaylaştıracak ve eşyalarınızın taşınacağınız yere güvenle ulaşmasını sağlayacak birkaç husus daha söz konusudur. 

Eğer taşınacağınız yer bir apartman dairesiyse ve yüksek bir katsa asansörlü taşımacılık hizmeti veren bir evden eve nakliyat firmasıyla çalışmanız daha sağlıklı olacaktır. Bununla birlikte firmanın sigorta hizmetinin bulunması da eşyalarınızın başına gelebilecek herhangi bir kaza durumunda mağduriyetinizi minimum seviyeye indirecektir.